ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU TIR  


  KOMUNIKATY TIR  

Nowe 6-woletowe karnety TIR w ofercie ZMPD

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 28.06.2016 r. r. informujemy, iż w ciągu kilku najbliższych dni wejdą do oferty ZMPD karnety 6-woletowe nowego typu, jednocześnie nie będą już dostępne karnety 6-wol. PILOT.

Przypominamy, że karnety 6-woletowe można wykorzystać do transportu towarów w dowolnej relacji przez 2 granice celne lub może być jeden dodatkowy urząd celny (wyjściowy albo docelowy). Zwracamy uwagę, że karnety te nieco różnią się wyglądem od karnetów „starego” typu: kolor okładki i poszczególnych stron nie zmienia się, natomiast inne jest logo IRU. Poza tym w czerwonym okręgu, w prawym górnym rogu okładki karnetu, zamiast wytłoczonej ciężarówki – znajduje się zarys globusa z napisem „TIR” w środku. W polu nr 3 na żółtym manifeście i pozostałych woletach, jak również na „Protokole zajścia” wydrukowane jest nowe logo IRU oraz znika czerwona ciężarówka. Nowe logo znajduje się również na odwrocie karnetu TIR.

Jednocześnie informujemy, iż karnety 4-wol. i 14-wol. „starego” typu nadal są dostępne w ZMPD, do wyczerpania zapasów wcześniej wydrukowanych przez IRU.

O wejściu do oferty kolejnych typów karnetów w nowej wersji będziemy informować na bieżąco.

 

Komunikat z dnia 7.12.2016 r.

Opracowanie: ZMPD/DTIR/ARU

TAGI: tir   karnet   karnet TIR   karnet pilot  
Więcej na ten temat...
SYSTEM TIR
  DATA: 2010-09-07
DO CZEGO SŁUŻY
  DATA: 2010-09-21
Wprowadzanie kodów HS towarów do karnetu TIR
  DATA: 2008-04-03
Świadectwo uznania pojazdu wykonującego transport w procedurze TIR
  DATA: 2010-04-29
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6112385    Partner - giełda transportowa TimoCom