ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU TIR  


  KOMUNIKATY TIR  

Łotwa: wymóg przesyłania elektronicznych kopii dokumentów

Z dniem 1 stycznia 2017 r. łotewskie władze celne wymagają od przewoźników wjeżdżających na Łotwę przesyłania elektronicznych wersji skanowanych dokumentów transportowych.
W związku z faktem, że elektroniczny system celny Łotwy jest już gotowy do przyjmowania elektronicznych kopii dokumentów przewozowych, władze celne mogą zażądać tych dokumentów od operatorów transportowych wjeżdżających na Łotwę.

Jednocześnie poinformowano nas, że poinstruowano oddziały celne na granicy Łotwy, iż zgłoszenia wysyłane za pomocą aplikacji TIR-EPD takich kopii nie wymagają.

O wszelkich nieprawidłowościach i naruszeniach ww. uzgodnień przy wjeździe na Łotwę prosimy informować ZMPD na adres: tir@zmpd.pl lub bezpośrednio IRU na adres: tirepd@iru.org.

 

Komunikat z dnia 19.01.2017 r.

Opracowanie: ZMPD/DTIR/EP

TAGI: TIR-EPD   Łotwa  
Więcej na ten temat...
TIR-EPD: oszczędności dla firmy
  DATA: 2011-02-25
ANKIETA IRU – aplikacja TIR-EPD
  DATA: 2011-09-30
Pre-deklaracja TIR-EPD zamiast tzw. elektronki na Białorusi
  DATA: 2012-01-13
TIR-EPD: kody celne towarów w Rosji i na Białorusi
  DATA: 2012-06-25
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6112388    Partner - giełda transportowa TimoCom