ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU TIR  


  KOMUNIKATY TIR  

Zielony korytarz dla TIR-EPD w Esendere w Turcji

W wyniku współpracy tureckiego Ministerstwa Finansów, stowarzyszenia TOBB oraz IRU na przejściu granicznym między Turcją i Iranem w miejscowości Esendere otwarto specjalne bramki w ramach projektu „Zielonego korytarza dla TIR-EPD” do odprawy użytkowników aplikacji TIR-EPD. Rozwiązanie to ma na celu skrócenie czasu oczekiwania i usprawnienie obsługi klientów korzystających z aplikacji IRU TIR-EPD.

Uprzywilejowane pasy ruchu w Esendere są dostępne w jednym kierunku wejścia i jednym kierunku wyjścia. Są one oznakowane tabliczkami z napisem "TIR EPD HIZLI Gecis Hatti / TIR EPD Green Lane / Fast Track Lane" (patrz fot. 2)

Esendere jest trzecim przejściem granicznym w Turcji, gdzie funkcjonuje „Zielony karytarz dla TIR-EPD”. Pozostałe znajdują się w Kapikule – na granicy z Bułgarią oraz w Dilucu – na granicy z Azerbejdżanem.


fot. 1


Komunikat z dnia 17.02.2017 r.

Opracowanie: ZMPD/TIR/JW


TAGI: Turcja   TIR-EPD   tir  
Więcej na ten temat...
Turcja: informacja dot. transportów TIR
  DATA: 2011-03-16
Turcja: kary za brak pre-deklaracji
  DATA: 2015-02-13
Turcja: odstąpienie od kar za brak pre-deklaracji
  DATA: 2015-02-16
TIR-EPD: zielone korytarze odpraw w Turcji
  DATA: 2016-04-05
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6112389    Partner - giełda transportowa TimoCom