ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU TIR  


  KOMUNIKATY TIR  

Zmiany w TIR-EPD związane z e-TIR i transportem intermodalnym

27.02.2017 r. wejdą w życie nowe funkcje w aplikacji TIR-EPD. Są one odzwierciedleniem prac związanych z projektem  eTIR i procedurą TIR w transporcie intermodalnym. Wskazano tylko te etapy, które uległy zmianie.

Etap pierwszy podczas tworzenia  nowej pre-deklaracji należy wskazać rodzaj użytej gwarancji i numer ID Posiadacza karnetu. Ponieważ te dane na tym etapie nie są obowiązkowe należy przejść do kolejnego kroku.

Etap drugi podczas wypełniania TIR-EPD, gdzie wskazana jest trasa, należy wybrać środek transportu pomiędzy wybranymi krajami (drogowy, kolejowy, lotniczy, morski). Drogowy jest zaznaczony domyślnie. Te i kolejne zmiany zostały wprowadzone w celu umożliwienia stosowania transportu kombinowanego.

Na czwartym etapie przeznaczonym dla pojazdów i szczegółów dot. kierowców będzie można wybrać różne pojazdy i jeśli to niezbędne kierowców dla każdego etapu podróży. Domyślnie w aplikacji zaznaczony jest ten sam pojazd i kierowca na całą trasę. Jeśli tak nie jest, należy usunąć zaznaczenie z kwadratowego pola.
Numer karnetu TIR i data jego ważności będą wprowadzone na ostatniej stronie, a na końcu aplikacja automatycznie sprawdzi poprawność adresu e-mail podanego przez użytkownika do przesyłania wiadomości z aplikacji TIR-EPD.

Opracowanie: ZMPD/DTIR/EP

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6112388    Partner - giełda transportowa TimoCom