ZMPD w POLSCE
LOGOWANIE | REJESTRACJA | EN

SEKCJA

EORI

SEKCJA

System EORI

Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (ang. Economic Operators Registration and Identification - EORI), zwany systemem EORI, został stworzony z myślą o powołaniu do życia środowiska elektronicznego cła, dzięki któremu w ramach programu e-Customs obrót odbywałby się "bezpapierowo".

Każdy kraj Unii Europejskiej opracował swój własny system EORI  który jest składową jednego, dużego wspólnotowego systemu. Polski system EORI został stworzony przez Ministerstwo Finansów w Departamencie Służby Celnej na potrzeby polskiej administracji celnej, jako jeden z pierwszych projektów Programu e-Cło.
Głównym celem tego systemu jest przyspieszenie załatwiania formalności i operacji celnych przez przedsiębiorców i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, uczestniczące w czynnościach celnych. System ten wszedł w życie w dniu 1 lipca 2009 r. na podstawie wspólnotowych przepisów celnych. Zgodnie z nimi przedsiębiorstwa, które biorą udział w czynnościach celnych podlegają jednorazowemu obowiązkowi rejestracji.

Przewoźnicy, którzy przewożą towary, będące w swobodnym obrocie w ramach obszaru celnego Wspólnoty nie muszą posiadać numeru EORI.
 

Aby uzyskać numer EORI należy przejść procedurę rejestracyjną na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo – Celnych (PUESC).
W pierwszej kolejności należy utworzyć profil e-klienta dla firmy, a następnie wypełnić wniosek o przyznanie numeru EORI.

Szczegółowa instrukcja dotycząca uzyskania numeru EORI została zamieszczona na stronie internetowej Krajowej Administracji Skarbowej tutaj.Partner strategiczny ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w PolsceZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w PolsceZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.

Na skróty

-

Regulamin


-

Reklama


-

Usługi ZMPD


-

Sklep ZMPD