INFO:
Zaloguj się w portalu zmpd.pl
INFO:
Zarejestruj się w portalu zmpd.pl
Aktualności
W ślad za publikacją zamieszczoną na stronie Służby Celnej Ministerstwa Finansów informujemy o obowiązujących od końca stycznia ułatwieniach dla upoważnionego przedsiębiorcy, dotyczących przeładunku i doładunku. Korzystając z tych udogodnień, nie będzie potrzeby jechać do oddziału celnego, ani wnioskować o obecność funkcjonariusza służby celnej, a towar można doładować lub przeładować szybciej i z wykorzystaniem własnych zasobów, sprzętu i wyposażenia.
Wywóz: Przedsiębiorcy, którzy posiadają pozwolenie na stosowanie procedury uproszczonej w miejscu mogą już łatwiej doładowywać i przeładowywać towary objęte uprzednio procedurą wywozu w polskim urzędzie. Mogą oni uzyskać pozwolenie na samodzielne zdejmowanie i nakładanie zamknięć celnych. Pozwolenie takie jest wydawane w formie decyzji administracyjnej przez dyrektora właściwej izby celnej i stanowi rozszerzenie pozwolenia na stosowanie procedury uproszczonej w miejscu.
W praktyce oznacza to możliwość samodzielnego zdejmowania zamknięć celnych i doładunku towarów, a także przeładunku towarów na inny środek transportu przy konsolidacji przesyłek. Upoważniony przedsiębiorca będzie mógł zdjąć plombę celną, doładować towar, a następnie założyć własną. Dotychczas takie doładunki i przeładunki mogły odbywać się jedynie w oddziałach celnych lub w obecności funkcjonariusza służby celnej.
Tranzyt: Od końca stycznia przedsiębiorcy mogą również łatwiej przeładowywać towary w tranzycie wspólnotowym/wspólnym (w transporcie drogowym), jeżeli na pojazd wcześniej nie założono zamknięć celnych. Uproszczenie w tranzycie nie dotyczy procedury TIR lub innych niż drogowy rodzajów transportu.
Więcej informacji na stronie internetowej Służby Celnej.
Komunikat z dnia 4.03.2014 r.
Opracowanie: ZMPD/DTIR/JW
Filtr info.
Popularne tagi
Tagi abc..
Ceny ON
Waluty
Partner strategiczny ZMPD
Należymy do
Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce
ZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.
Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce
ZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.